Avaleht Ilu-uudised Moekino filmid väärtustavad professionaalsust ja elukogemust
Moekino filmid väärtustavad professionaalsust ja elukogemust

Moekino filmid väärtustavad professionaalsust ja elukogemust

Moekino filmid väärtustavad professionaalsust ja elukogemustTäna saab avapaugu nädal aega kestev PÖFFi moefilmide eriprogramm Moekino, mis toob huvilisteni värskeimad moega seotud linateosed. Mitme filmi peategelasteks on küpses eas professionaalid, kes moevaldkonnas endiselt aktiivselt tegutsevad.

“Kui tavapäraselt seostatakse moodi pigem noorte naistega, siis sel aastal programmi kuuluvad filmid portreteerivad just vanemas eas persoone, kes oma ellusuhtumise ja pühendumisega noortele silmad ette teevad,” kinnitab Moekino koordinaator Helen Saluveer. “Näiteks täna toimuva avafilmi “Stiiliküpsus” peategelasteks on New Yorgi ülistiilsed naised, kel kõigil vanust üle 60. Nende energia ja elurõõm on nakatav!”

Programmi kuulub ka värskelt valminud film “Iris”, mille 93-aastane peategelane Iris Apfel on terve elu tegelenud moega ning vaatamata kõrgele eale annab loenguid ülikoolides, korraldab näituseid ning tegeleb paljude muude ettevõtmistega. Film “Rätsepmeistrid” näitab Itaalia professionaalsete õmblusmeistrite maailma, kes on jäägitult enda erialala pühendunud ning tunnevad nüüd muret valdkonna tuleviku üle.

Moekino programmi kuulub sel aastal 9 filmi, mis linastuvad 20.-26. novembrini kinos Sõprus. Moekino esitlejaks on Viru Keskus, sponsoriks Pariisi Vesi ning partneriks Rahva Raamat. Moefilmide esimesi seansse juhatavad sisse tuntud moe-eksperdid Britt Samoson, Piret Ilves, Anu Samarüütel, Ester Kannelmäe, Anu Lensment, Toomas Volkmann, Aivar Lätt ja Roberta Einer.

Loe filmide kohta täpsemalt veebist!

Kommentaarid