Avaleht Helena Ruudi blogi RUUDI RASSIB! Maailma kõige hirmsam asi – vaadata otsa iseendale
RUUDI RASSIB! Maailma kõige hirmsam asi – vaadata otsa iseendale
Helena Ruudi blogi
0

RUUDI RASSIB! Maailma kõige hirmsam asi – vaadata otsa iseendale

0
Foto: Kätri Belajeva

Peegli ees oleme me ju kõik seisnud. Eksju? Vaatame mingit imelikku hõbedase alatooniga platet ja vahi, vahi – see sama elukas, kes me ise väidetavalt oleme, vaatab vastu.

Või noh… Enam-vähem… Peas enamasti päris sama ei ole – reeglina on kas kõvasti parem või kõvasti halvem. Pagana inimloom ja psühholoogia ja lapsepõlv ja vanemad jne, eks?

Aga mis siis oleks, kui seisaks selle reaalajas pilti kuvava asja ees nii, et see näitaks Sulle PÄRIS-PÄRIS SIND?

Mitte seda, kes Sa tahaksid olla? Kes Sa sooviksid olla? Kes sa arvad, et sa oled? Seda, kelleks Sa end alandad? Vaid seda, kes Sa oled. PÄRISELT. Ilma igasuguste lollakate mängudeta. Teesklusteta. Maskideta. Asjadeta. Võltssõpradeta.

Kui Sa nüüd istud korraks rahulikult keset tuba maha! Lihtsalt istud maha. Nii, et Su ümber ei ole mingit prügipahna – on ainult tühjus, tühi ala 2 meetri raadiuses. Istud seal põrandal, keset tuba. Okei, riided on seljas, aga suva, mis neile peale-sisse-kuhuiganes on kirjutatud – unusta ära. Eemalda nüüd auto. Ja siis töö. Ametinimetus. Kodu. See piirkond, kus sa elad. Palganumber. Hetkel Sinu jaoks 5 materiaalset asja-vidinat, mida igapäevaselt kasutad.

Mis siis järele jääb?

Seal niimoodi peaaegu paljaks tehtult istudes… mida Sa mõtled? Mida sa tahaksid teha? Kes või mis Sa tahaksid olla? Mida sa tahaksid oma eluga korda saata? Kas see inimene, kes on siiani olnud aastaid sinu kõrval, peaks seal ikka olema? Mis tunne on?

Paneb mõtlema nii mõnegi aspekti üle, eks?

Jep – sama siin! Mina olen jõudnud selle pea 100 päeva jooksul juba enam-vähem Pluutol ja tagasi ära käia.

Mõtlemiseni!

Ruudi 

mm
Head Uudised GoodNews
info@goodnews.ee

Kommentaarid