Avaleht Helena Ruudi blogi RUUDI RASSIB! “Oiiii! Mis Sinuga juhtus?!?”
RUUDI RASSIB! “Oiiii! Mis Sinuga juhtus?!?”
Helena Ruudi blogi
0

RUUDI RASSIB! “Oiiii! Mis Sinuga juhtus?!?”

0

Helena04Kuidas see nüüd täpselt oligi… Ahjaa! “Oiiii! Mis Sinuga juhtus?!? Vaatasin Su vanu pilte Facebook’is – Sa oled ju tegelikult niiiiii ilus naine, Sul on väga kaunid näojooned” Emm… Njah… Daaaaa! Nagu ma ise seda ei teaks!

Teeme alustuseks ühe asja kohe selgeks. Lepime kokku, et edaspidi need härrad, kellele on küll antud hingematvalt ilusad silmad, aga tasakaaluks mõistusega on veidi kitsid oldud, astuvad enne selliste statement’idega esinemist kõigepealt peegli ette, vaatavad iseennast kriitiliselt ning veenduvad, et nemad ise ikka kindlasti annavad välja vähemalt Calvin Klein’i trussikumodelli mõõdu. Eks?

Aga… Tegelikult on see hea küsimus. Mis minuga siis juhtus? Võtsin kätte ja sõin ennast lihtsalt pea kaks korda raskemaks? Ei. Lihtsalt mitte. See tähendab, sõin küll, aga mitte lihtsalt niisama ajaviiteks.

Helena08

Sai juba projekti alguses välja öeldud, et sel hetkel kuvas kaal kolmekohalist numbrit – täpsemalt 102,5 kg. Oskate Te pakkuda kui palju ma võiksin oma niiöelda normaalolekus kaaluda? No pakkuge!?

Eks kaalunumbreid – nii nagu kõigil – on ka minul olnud erinevatel ajahetkedel mitmeid. Aga räägime praegu konkreetselt ainult SELLEST praegusest asjast. Tõsiasi on see, et 3 aastat tagasi – veebruaris 2014 – kaalusin ma 62 kg. Jep, 40,5(!) kilogrammi vähem.

Mis siis juhtus? Ütlen kohe ära, et ma ei otsi absoluutselt õigustust paksuks minemisele. Sest noh… Meie banaanivabariigis on paks naine olemine ju samahästi kui surmapatt, sama lugu on ka paksuks minemisega. Tervitused siinkohal kõigile lugupeetud härradele, kellele varem või hiljem (sealjuures ka normaalkaalus olles) minu kaal ja/või figuur ette on jäänud. Loodan siiralt, et olete oma modellide ja tantsutüdrukutega õnnelik. Ausalt. Sest õnneks või kahjuks olen tänaseks mõistnud, et minul ei oleks Teiega nagunii ka kõige parema tahtmise juures midagi peale hakata – ma ei oska välist sära nii tähtsaks pidada, pole kunagi osanud ega hakka ka tulevikus oskama. Elus on olulisemaid asju. Pealegi – spots with spots and stripes with stripes!

Peaks vist edaspidi inimesi hoiatama hakkama, et tasub oma sõnadega ettevaatlik olla – võib veel muidu blogisse sattuda…

Helena10

Juhtus selline lugu, et minu eluteele oli määratud üks suur õppetund. Ma ei oska tegelikult veel siiani päris 100% öelda, miks mul seda vaja oli – aga järelikult siis oli. Kõik siin elus juhtub põhjusega – inimesed, kes meie ellu tulevad, tulevad põhjusega ja inimesed, kes meie elust lahkuvad, lahkuvad põhjusega.

Ühel märtsi kuu hommikul ärkas minu isa – kelle ainus laps, ainus tütar ma olen, sealjuures veel alati issi väike tütrekene olnud – üles ja otsustas, et tema ei armasta mind enam ning tema mind oma ellu enam ei soovi. Seda otsust ei jätnud ta ainult enda teada ja lisaks pani fakti ette ka minu ema – kas mina või tema. Kahtlemata – ega minagi olen omi vigu ja lollusi teinud. Aga kes meist poleks? Me oleme kõik kõigest inimesed, keegi meist pole täiuslik. Ning olgem ausad – täiuslike inimestega oleks ikka pagana igav tegelikult. Öelge ja mõelge, mis Te tahate, aga olen üpriski kindel, et ka Teil paneb selline seik natukene katuse sõitma.

Helena14

Mis edasi sai? Noh… Mis seal ikka! Kui nii, siis nii! Mida mina tegin, oli see, et selle asemel, et enda sellekohaste tunnetega tegeleda – ma ignoreerisin neid. Peaaegu täielikult. Ma surusin need alla, peitsin enda sisse ära, ignoreerisin täielikult. Need vähesed riismed emotsioonidest, mis veel pinnal virvendasid… Isegi selle vähesega oli… raske. Ütlen ausalt – väga raske. Ilma igasuguse häbitundeta tunnistan, et otsisin ka abi nii psühholoogilt kui ka psühhiaatrilt ning manustasin ka antidepressante, et sellest olukorrast… välja tulla? Mingil määral see kõik kindlasti aitas, aga siiski mitte piisavalt. Ja selleks, et ise ennast tuimestada ja leevendada seda valu, mis minu sees oli – ma lihtsalt sõin need tunded, mida ma alla suruda ja ära peita ei suutnud, ära. Sõna kõige otsesemas mõttes – SÕIN ÄRA.

mm
Head Uudised GoodNews
info@goodnews.ee

Kommentaarid