Avaleht Helena Ruudi blogi RUUDI RASSIB! Telesaade “Terve tervis” käis vaatamas Ruudi rassimist
RUUDI RASSIB! Telesaade “Terve tervis” käis vaatamas Ruudi rassimist
Helena Ruudi blogi
0

RUUDI RASSIB! Telesaade “Terve tervis” käis vaatamas Ruudi rassimist

0

Ruudi rassib1Tallinna Televisiooni saate “Terve Tervis” juht Riina Reiman käis uurimas, kuidas edeneb portaali GoodNews projekti “Ruudi rassib” nimiosaleja Helena Ruudi ja tema treeneri Laura Vitsuti koostöös tehtav treening.

Terviseprojekt sai alguse 26. veebruaril, kestab 100 päeva, 5. juunil panevad asjaosalised selle lukku ja siis algab kokkuvõtete tegemise aeg. Aga miks just 100 päeva? “See on optimaalne aeg, et muutuda nii visuaalses kui ka füüsilises ja vaimses plaanis,” selgitab Helena. Põhjuste ja eesmärgi osas annab ta enesekriitilise tooniga teada, et kolm aastat tagasi samal ajal kaalus ta 40 kilogrammi vähem, kaal tõusis nii palju tänu emotsionaalsöömisele ehk siis probleemide asemel surus naine emotsioonid alla ja andis isule voli, nüüd aga on tal soov algpunkti ehk 62 kilogrammi juurde tagasi jõuda. Selleks teeb ta 6 korda nädalas trenni ja kontrollib oma söömist.

Ruudi rassib2
Helena personaaltreener Laura Vitsut Golden Club`ist ütleb, et tema treenitav on ilusasti kohal käinud, kuid tagasilööke on tulnud haigustest, mille järel Helena tahab liiga ruttu tagasi trenni tulla, haigus aga tahaks pikemat väljapõdemist.

Ruudi rassib3Trennis on tähtsal kohal eelsoojendus kardiomasinal, et ei tekiks vigastusi, siis järgneb põhiosa, kus peab töös olema palju lihaseid. Helena teeb ka kodus trenni, kuid seal mitte lihastrennina, vaid näiteks tantsides.

Ruudi rassib4

Mõistagi on treeneri pilgu all ka treenitava toitumine ja kombinatsioon rasv+suhkur on sealt välja visatud, rõhk on köögi- ja puuviljadel, valguallikatena kanalihal ja kalal, süsivesikute saamiseks on hea tatar. Helena räägib, et on loobunud suhkrust, nisu- ja piimatoodetest, viimaste puhul laktoositalumatusest.

Ruudi rassib5

Muidugi tuleb sellises trennis ka tagasilööke ja Helena tunnistab, et on tahtnud kaalu aknast välja visata, kuna see näitab liiga vähe kadunud gramme. Treener Laura sõnul hakkab saja päeva jooksul kindlasti midagi toimuma, kuid Helena blogi lukustamise ajaks 62 kilole ilmselt siiski ei jõuta ja sellega peab arvestama, et liigsed lootused mittetäitumise korral stressi ei põhjustaks. Helena ise on kindel, et kogu väljakutse annab vähemalt aluse uutmoodi suhtumiseks oma kehasse ja trenniskäimist ta kindlasti ei jäta.

Ruudi rassib6

Vaata telesaate “Terve tervis” kordust!

mm
Head Uudised GoodNews
info@goodnews.ee

Kommentaarid