Avaleht Ilu-uudised Eesti moedisaini väljapanek pälvis Londoni moenädalal kõrge tunnustuse
Eesti moedisaini väljapanek pälvis Londoni moenädalal kõrge tunnustuse

Eesti moedisaini väljapanek pälvis Londoni moenädalal kõrge tunnustuse

Londoni moenädalal hinnati parimaks Eesti disainerite väljapanekEesti disainerite loomingut tutvustav näitus „Fashion Now: Estonia“ võitis Londoni moenädala raames toimuval International Fashion Showcase’il auhinna parima väljapaneku kategoorias. Parimaks disaineriks valiti moekunstnik Hyein Seo ja parimaks kuraatoriks jaapanlane Yoshikazu Yamagata.

Žürii hindas Eesti väljapaneku puhul nii noorte disainerite loomingut kui ka kogu näituse üldist kontseptsiooni ja kunstilist lahendust ning leidis, et Eesti väljapanek on teist aastat järjest parim.

„Tänase võiduga kordasime eelmise aasta suurepärast saavutust ning oleme esimene riik, kes on pälvinud auhinna kahel korral järjest,“ ütles Eesti Londoni saatkonna kultuurinõunik Kristel Oitmaa.

„See võit on suur tunnustus Eesti moedisainile ning annab kinnitust sellest, et meie moeloojad on konkurentsivõimelised ja suudavad rahvusvahelises moemaailmas silma paista,“ lisas Oitmaa.

Eesti väljapanekul esitlevad sellel aastal oma rõiva- ja aksessuaarikollektsioone Marit Ilison, Kärt Põldmann, Jo Nurm ning Sille Sikmann. Lisaks nelja noore Eesti disaineri loomingule on välljapanekul eksponeeritud osa Tanel Veenre kureeritud Eesti moedisaini näitusest KAAMOS, kuhu on valitud parimad näited 20 Eesti moedisaineri loomingust. Eesti väljapaneku kuraator on Tanel Veerne ja väljapneku disaini on teinud Hannes Praks Studio.

International Fashion Showcase on alustavatele disaineritele suunatud üritus, mida korraldab Briti Moenõukogu koos Briti Nõukoguga. Eesti väljapanek sai teoks Eesti Londoni saatkonna, Eesti Disainikeskuse, kultuuriministeeriumi, välisministeeriumi, Regionaalarengu Fondi, Kultuurkapitali, Briti Moenõukogu ning Briti Nõukogu koostööle

Fotod Eesti väljapanekust „Fashion Now: Estonia“
Fotod: Hannah Laycock

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga