1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Brigitta Liivak: modellindus on elustiil, aga missindus on nagu spordivõistlus
VIDEO I Brigitta Liivak: modellindus on elustiil, aga missindus on nagu spordivõistlus

VIDEO I Brigitta Liivak: modellindus on elustiil, aga missindus on nagu spordivõistlus

Mrs Worldwide esitiitli võitnud endine modell Brigitta Liivak tegutseb lisaks missinduse maailmale ka IT-maailmas. Kuidas ta aga sinna jõudis?

Brigitta meenutas Buduaari sõbrapäevapeol, et modellina oli ta jõudnud New Yorki ning peeglisse vaadates, oli ta näost hall ning tal polnud enam eluvaimu sees. Naine lõi modellinduse maailmale käega. „Mul oli veel keskkool ka pooleli. Ei olnud väga kerge nii suurt hüpet teha, aga ära ma tegin. IT-töö võib ka väga glamuurne olla.“

Modellina oli ta jõudnud New Yorki ning peeglisse vaadates, oli ta näost hall ning tal polnud enam eluvaimu sees. Naine lõi modellinduse maailmale käega.

Brigitta Liivak. Foto: GoodNews, Arina Kvade

Mis ei tapa, teeb vaid tugevamaks

Brigitta sõnab, et modellindus on talle õpetanud seda, et need asjad, mis ei tapa, teevad tegelikult vaid tugevamaks. „Päris korralikult on saanud endale paksu nahka kasvatada,“ lausub ta ja lisab, et tegelikult on nii ka muudes valdkondades. „Me läheme töövestlusele ning saame palju „ei“-sid. Ka modellid ja väga edukad modellid, saavad väga paljud „ei“-sid. Sellega tuleb toime tulla. Ma millegipärast arvasin, et olen selle eest kaitstud – see tegi asja aga vaid hullemaks, sest lõpuks poeb ikkagi naha vahele. Ikka hakkad ju enda käest küsima, et miks mina. Miks mina ei saanud, aga tema sai.“

Päris korralikult on saanud endale paksu nahka kasvatada.

Brigitta nõuanne emadele, kelle tütar tunneb huvi modellinduse vastu

Brigitta toob välja, et modellindus on elustiil, aga missindus on nagu spordivõistlus.

Katrin Tust ja Brigitta Liivak. Foto: GoodNews, Arina Kvade

Ta leiab, et missivõistlused ja modellindus on selles mõttes sarnased, et sinna tahetakse kogu aeg lapsi värvata, kellel ei ole veel karakterit ja isiksust ja kes murduvad väga kiiresti. „Nad täpselt ise ei saa aru, miks nad tahavad modelliks või missiks saada. See tundub lihtsalt mingi äge asi, et siis saaks endale reputatsiooni,“ sõnab ta ja tõdeb, et päris paljud emad on tulnud tema juurde soovitusi küsima, et nende tütar tunneb huvi modellinduse vastu või tahab minna missivõitlustele. Naine soovitab kõigile küsijatele aga hoopis pildistama minna. „Mine lihtsalt pildistama ja lase endast ilusaid pilte teha. Miks sa pead sellest kohe enda elustiili tegema? Kas sa saad aru, miks sa just seda tahad? Mulle tundub, et tihtipeale neid küsimusi ei küsita endalt ja seda asja ei mõelda põhjalikult läbi,“ leiab ta.

Mine lihtsalt pildistama ja lase endast ilusaid pilte teha. Miks sa pead sellest kohe enda elustiili tegema?

Head Uudised GoodNews