1. Avaleht
  2. Lapsed
  3. Eestis loodud tegevusvihikud jõuavad kümnete tuhandete välismaa lasteni
Eestis loodud tegevusvihikud jõuavad kümnete tuhandete välismaa lasteni

Eestis loodud tegevusvihikud jõuavad kümnete tuhandete välismaa lasteni

Kodumaine lasteraamatute kirjastaja HÖP sõlmis lepingud Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa tuntud kirjastusettevõtetega, mille kaudu jõuavad Eestis loodud tegevusvihikud sel aastal kümnete tuhandete välismaa lasteni. Sama sarja välja andmise vastu on huvi ilmutanud ka Inglismaa, Tšehhi, Iraani, USA ja Poola kirjastused.

Menukaks osutunud “Tee ise” sarja kuulub neli trükist, mille juhendite ja kleebiste abil saavad lapsed koos vanema abiga valmistada omanäolise raketi, nukumaja, köögi või garaaži. “Hetkel on igasugune isetegemine maailmas väga populaarne ning meie loodud vihikud tabasid õigel ajal märki,” kinnitab HÖPi tegevjuht Kadre Spitz. “Kahtlemata on märkimisväärse tulemuse taga ka palju tööd, sest lepingutele on eelnenud loendamatud kohtumised rahvusvahelistel raamatumessidel, tootetutvustuste ja –näidiste saatmised ning intensiivne suhtlus.” “Tee ise” sarja vihikute autoriks on Kadre Spitz, illustraatoriteks Kristina Tort ja Liisi Elken.

Üheks kirjastuseks, mis HÖPi vihikute litsentsi omandas, on Prantsusmaal asuv Larousse. Firma kuulub Hachette gruppi, mis on suuruselt kolmas kirjastaja maailmas. Saksamaal on HÖPi koostööpartneriks kirjastus Thienemann-Esslinger, mis kuulub tuntud Bonnieri gruppi. “Meie lepingupartnerid on väga suurtesse ja tunnustatud korporatsioonidesse kuuluvad kirjastused, mis peaksid HÖP-i poolt loodud trükistele tagama laia leviulatuse – loodetavasti rõõmustavad need peagi tuhandeid lapsi,” loodab Spitz. “Just Prantsusmaa on kirjastusmaailmas suunanäitaja ning sealsed valikukriteeriumid uutele väljaannetele vägagi nõudlikud.”

Hetkel käivad läbirääkimised veel mitmete teiste kirjastustega, seega võivad vihikud jõuda lähiajal müügile ka USA-sse, Iraani, Inglismaale, Tšehhi, Poola ja mujale.

Head Uudised GoodNews