Avaleht Ilu-uudised FIBIT tuleb sel nädalal koos Eesti moe paremiku ühisetendusega
FIBIT tuleb sel nädalal koos Eesti moe paremiku ühisetendusega

FIBIT tuleb sel nädalal koos Eesti moe paremiku ühisetendusega

Sel nädalal, 11. ja 12. oktoobril, ootab Viru Keskuse moesündmus FIBIT taas osa saama aasta ühest erksamast sähvatusest Eesti moetaevas. Sel sügisel üllatab FIBIT piduliku avagalaga, kus esmakordselt näeb ühes etenduses kaasaegse Eesti moe paremikku – “Kaamos” näituse jaoks loodud üle 30 moedisaineri unikaalseid komplekte. Kahe päeva vältel toimuvad lisaks tuntud Eesti disainerite soovitustest inspireeritud moeetendused ja linastub mõne aasta eest PÖFFil laineid löönud film moeloojast Tom Fordist.

“Seekordse FIBITi fookuses on mood väljaspool raame. Juhime tähelepanu julgemale kombineerimisele ja keskendumisele oma isiklikule stiilile ning maitsele, selmet iga moeoraakli kuulutusega kaasa joosta. Kaasame uue hooaja moeetendusi ja trende kommenteerima mitmed tuntud moedisainerid, et näidata, kui palju leidub erinevaid nägemusi ning teadvustada, et moodi kujundab igaüks ise, mitte mood ei kujunda meid,” sõnas Viru Keskuse turundus – ja kommunikatsioonidirektor Taivi Koitla.

Kaks päeva kestva moesündmuse avab esimese päeva õhtul pidulik avagala, kus ühisetenduses jõuavad moepublikuni näituse “Kaamos” jaoks valminud kollektsioonid. Etenduses esitlevad moeloomet näiteks Aldo Järvsoo, Britt Samoson, Hanna Korsar, Karolin Kuusik, Katrin Kuldma, Ketlin Bachmann, Kirill Safonov, Kristina Viirpalu, Liisi Eesmaa, Oksana Tandit, Piret Ilves, Riina Põldroos, Tiina Talumees, Triinu Pungits, Ülle Pohjanheimo, Xenia Joost ja paljud teised. Avagala on kutsetega sündmus, kuid selle otseülekanne toimub veebi vahendusel Delfi avalehel ning korduslinastust on võimalik vaadata FIBITi teisel päeval Viru Keskuse aatriumisse paigaldatud suurelt ekraanilt.

Päevased moeetendused jagunevad kolmeks, tuues vaatajani kohalike moe – ja tekstiilikunstnike märksõnade põhjal kombineeritud etendustena nii ülerõivaste, siserõivaste kui ka pidulikumate lahenduste laia valiku. Valitud moedisainerite soovitustest on valminud lühikesed dokumentaalfilmid, millest publik saab osa vahetult enne iga moeetendust. Moeaalaseid kommentaare jagavad Liisi Eesmaa, Kalle Aasamäe, Mare Kelpman, Oksana Tandit, Ülle Pohjanheimo ja Xenia Joost.

Sügishooajale pühendatud moeürituse lõpetab 2011. aastal valminud, moemaailma vaimustanud ning PÖFFi moekino programmis populaarsust võitnud Michael Bonfiglio dokumentaalfilm “VISIONÄÄRID: LOOVA VAIMU SALADUSED. TOM FORD”. Film annab ülevaate kuulsa moelooja ja filmilavastaja loomingulise protsessi telgitagustest, jälgides Fordi tegemisi tema ülisalajase moekollektsiooni proovides ja selgitades tema filmi “Üksik mees” tagamaid. Filmi taaslinastus on sissejuhatus novembris toimuvale PÖFFi moekino programmile.

FIBITi päevased üritused on kõigile tasuta. Pidulik avagala on kutsetega kinnine üritus.

Kommentaarid