Avaleht Ilu-uudised Mimi Disain esitles suvist lastekollektsiooni
Mimi Disain esitles suvist lastekollektsiooni

Mimi Disain esitles suvist lastekollektsiooni

“Lastemoes on selle suve suundadeks helged toonid ja abstraktsed mustrid,” selgitab Mimi Disaini eestvedaja Irene Heidmets.

Värske kollektsioon on Heidmetsa sõnul inspireeritud värvidemängust veega. “See on ühelt pool mänguline ja lapselik, aga samas on lõiked ja tegumood siiski inspireeritud pigem täiskasvanute moest,” tõdeb Heidmets, kelle sõnul ilma teevad kvaliteetsed kangad ja omapärased lõiked.

Suvine lastemood on teiste hooaegadega võrreldes värvikirevam ja helgem. Kui sügistalvisel ajal on toonid juba praktilistel kaalutlustel tumedamad, siis suvi tähendab laste jaoks rõõmu ja vabadust. Päikese käes lustimiseks sobivad hästi erksad toonid ja lendlevad kleidid. Ka aksessuaaridega saab riietusele särtsu lisada. Laste puhul olgu nendeks kas näiteks vahvad päikeseprillid või kuumuse eest kaitsev müts.

Väikesed modellid näitasid värsket suvekollektsiooni Solarise keskuses, kust lisaks Mimi Disainile leiab suurima valiku teiste kodumaiste disainerite loomingut. “Ma usun, et just kohalikud disainerid oskavad kõige paremini tabada eestlaste maitset, tajuda turul puudujääki ja täita see omanäolise loominguga,” nendib Heidmets.

Mimi Disaini lõid 2013. aastal kaks noort ema Irene Heidmets ja Merilin Neering isiklikust vajadusest lastele mõeldud trendikate ja mugavate rõivaste järele. Täna tehakse rõivaid kuni 8-aastastele lastele. Kasutatakse võimalikult palju looduslikke ja orgaanilisi kangaid.

Fotod: Marilin Leenurm