Avaleht Ilu-uudised Tallinn Fashion Weeki avapäeval sai näha Peterburi tuntumaid disainereid Lilia Kisselenkot ja Leonid Alexeev!
Tallinn Fashion Weeki avapäeval sai näha Peterburi tuntumaid disainereid Lilia Kisselenkot ja Leonid Alexeev!

Tallinn Fashion Weeki avapäeval sai näha Peterburi tuntumaid disainereid Lilia Kisselenkot ja Leonid Alexeev!

Moenädala avapäeva teiseks moeetenduseks oli Peterburi tuntumate disainerite duo.

Esimesena sai näha Lilia Kisselenko kollektsiooni.

Lilia Kisselenko on Peterburi moe suurimaks isikuid juba aastaid. Teda on valitud korduvalt ajakirja Vogue poolt tunnustatuimaks moekunstnikuks.
Tema loodud kollektsioon tekitas mõniti raske tunde. Terve kollektsioon oli üleni must. Iga detail oli lihvitud perfektseks, alustades kingadest lõpetades ehetest. Iseloomulikuks sõnaks oli minimalism, mis väljendus igast komplektist.
Siiski tekkis küsimus, mis peitub disaineri hingeelus, kui ta loob kollektsiooni, mis on üleni must?

Teiseks sai näha Peterburi tuntumat disainerit Leonid Alexeev.

Leonid Alexeev´i on nimetatud geniaalseks Peterburi dekonstruktoriks.
Leonid´i kollektsioon tõi helguse oma värvide kombinatsioonidega. Mängitud oli minimalistlike värvidega- beez, must ja kollane. Kollektsioonis võis näha lisaks ka sulgi ning teisi dekoratiivseid lisandeid. Ka selle kollektsiooni puhul oli iga detail viimseni läbi mõelnud ning puhtaks lihvitud. Oli tuntav mingi loogilisus, kuid samas puudus kollektsioonis loogika.
Kuna Leonid´i käekirja kohta on öeldud, et ta lammutab justkui tuntud kontseptsioonid algosadeks ja paneb uuesti kokku siis seda oli tunda ka antud kollektsiooni puhul.

Tema loomingust hõngus aristokraatlikku puhtust ja väljapeetust, paras annus irooniat ja põnevaid vastuolusid kasutatavate materjalide vahel.

Tuleb tunnistada, et meie ida poolsete naabrite mood on tasemel just oma omanäolisuse poolest!

Tuuli Mäemat
Ilu&Mood toimetaja

Kommentaarid