Avaleht Ilu-uudised UHKE! Tanel Veenre looming jõudis Euroopa mainekasse kunstiraamatusse
UHKE! Tanel Veenre looming jõudis Euroopa mainekasse kunstiraamatusse

UHKE! Tanel Veenre looming jõudis Euroopa mainekasse kunstiraamatusse

otherworldly_press_p022-023Berliini juhtiva loovkultuuri raamatute kirjastuse GESTALTEN värskelt ilmunud käsitluses fantaasiamoest „Otherworldly“ („Ebamaine“), on üks kolmest kõige enam esitletud kunstnikust Eesti ehtekunstnik ja disainer Tanel Veenre. Tanel on raamatus kõrvuti selliste valdkonna staaridega nagu Alexander McQueen, Martin Margiela, Lucy McRae, Iris van Herpen ja Jean-Paul Gaultier.

Tanel Veenre looming on esitletud tervelt kümnel leheküljel. Näeme näiteid tema keha-skulptuuridest, mis on sündinud peamiselt erinevatest plastikutest. „Eriline tänu kuulub fotograafidele, kes on loonud maagilised maailmad minu ehete ümber: Woland, Lev Dolgachov ja Birgita Silberg. Lisaks muidugi Liisi Eesmaale ja Aldo Järvsoole, kellelt on pärit fantastilised riided,“ rääkis Tanel Veenre.

otherworldly_press_p074-075

Suureformaadiline ja enam kui 300 leheküljeline album-raamat sisaldab lisaks juba mainitud valdkonna tippnimedele ka põnevat ülevaadet avangardsete uustulnukate loomingust. Raamatu eessõnas avab teoreetik Greg French raamatu tuuma nõnda: “Selleks, et olla ebamaine, peame sisu või kontekstiga vabanema maistest piirangutest. See on fantaasiavald ja unistuste maa.”

otherworldly_mockup_coverfront

GESTALTEN on Euroopa üks mainekamaid kunstiväljaandjaid, olles avaldanud praeguseks üle 600 raamatu moekunsti, fotograafia ja kunsti vallast. Rohkem infot raamatu ja selle tellimise kohta leiab SIIT.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga