Avaleht Lapsed UUS MÄNGUVÄLJAK! Tartu avab reedel uue mänguväljaku
UUS MÄNGUVÄLJAK! Tartu avab reedel uue mänguväljaku

UUS MÄNGUVÄLJAK! Tartu avab reedel uue mänguväljaku

Jalaka 48a aed„Tartus on eesmärgiks iga aasta juuni algul avada uus mänguväljak. Tänavune väljak valmis heas koostöös kõrvalasuvat Sepa staadionit renoveeriva Tammeka jalgpallikooliga, kes paigaldas platsile spordivahendid. Väljaku kujundamisel lõid kaasa ka lapsed, kelle maalitud piirdeaed on kindlasti omaette vaatamisväärsus,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Ligi 2000-ruutmeetrisel mänguväljakul jagub tegevust igas vanuses tulijaile. Väiksematele ja suurematele lastele on olemas kiiged, karussellid, ronimislinnak ja teised eakohased mänguvahendid, spordihuvilistele on paigaldatud poomid, lõuatõmbekangid, astumispakud ja muud spordiinventari. Väljak sai uued valgustid, pingid, istumisreelingud ja rattahoidjad. Väikeste küngastega rajati pisut reljeefi ja olemasolevat haljastust täiendati puude ning põõsastega.

Mänguväljaku sissepääsu juures tervitab tulijaid lõbusate piltidega kujundatud piirdeaed. „Aialippide kujundamisel lõid kaasa Tartu lastekunstikooli ja Omanäolise EraHuvikooli lapsed. Tahtsime mänguväljaku muuta elavamaks ja erilisemaks. Kui lapsed ise oma mängumaad kujundavad, siis hoiavad ka rohkem, „ rääkis mänguväljaku projekteerinud Rutt Piir OÜst Ökodisko.

Jalaka 48a uus mänguväljak avatakse 3. juunil kell 15.

Mänguväljaku ehitas OÜ TAVT. Uus mänguväljak läks linnale maksma 86 561 eurot.

Kommentaarid