Avaleht Mood GALERII I ERKI Moeshow võitis Annika Kiidron
GALERII I ERKI Moeshow võitis Annika Kiidron

GALERII I ERKI Moeshow võitis Annika Kiidron

29. augustil sai finaali noorte moeloojate aasta tähtsaim moesündmus ERKI Moeshow. Esimese koha auhinna viis endaga koju Annika Kiidron, teise koha pälvis Mariliis Niine ning kolmanda Milana Felicija.

Ohtra käsitöö ja detailidega rikastatud võidukollektsiooni “Give Me My Fairytale” autor Annika Kiidron kommenteeris vahetult pärast auhinnastamist, et ERKI Moeshow võit on tema jaoks kõva hüppelaud ning aitab teha veel suuremaid ja võimsamaid plaane.

“Plaanin jätkata traditsioonilise käsitöö sidumist meestemoega. Jätkan ka vanade materjalide kasutamist, et neist luua midagi erilist ja uut,” avaldas ERKI Moeshow teistkordne võitja. “Kõike ei pea ära viskama, eriti väärt käsitööd,” plaanib Kiidron taaskasutuse lainel edasi minna.

Annika Kiidroni võidukollektsioon “Give Me My Fairytale” on ood käsitööle ja päästeoperatsioon. Eesmärk oli anda elu võimalus maha kantud tekstiilidele, mida paljud kitšiks peavad, seega sai kollektsioon täis värvilisi unistusi ja unustatud muinaslugusid.

Žüriiliige, moelooja Liisi Eesmaa kommenteeris, et talle meeldis sel aastal ERKI disainerite tugev tase ning uus underground kontseptsioon, mis toimus tema silmis catwalki asemel väga hästi: “Oli tunda 90ndate vaibi, mõõdet, atmosfääri ja mässu.”

Eesmaa sõnul olid žüriiliikmed lummatud Annika loodud „maailmast“ ja detailitunnetusest, konseptsioonist ja põhjalikkusest: “Kõik oli jalanõudeni kujundatud. Lisaks olid ka tema kavandid tikitud. Kollektsioon oli terviklik ning Annika on väga palju edasi arenenud. Tema tase oli üllatavalt kõrge. Annika on teinud ära suure töö,” sõnas Eesmaa.

Võidukollektsiooni puhul oli žürii meelestatud üsna üksmeelselt. “Esimesed kaks kohta pandi kohe paika, väike vaidlus tekkis küll kolmanda osas. Tugevaid kandidaate oli mitmeid, aga tekkis tunne, et tahaks valida kedagi, kes oli täiesti eristuv ja anda talle hoogu juurde. Minu silmis jäi veel kaks väga tugevat tegijat auhinnastamata,” lisas moelooja, et tegemist oli väga tugeva aastaga.

VAATA GALERIID!

Fotod: Arnaud Lafeuillade

Fotod: Liis Saarepere

 

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga