Avaleht Ilu-uudised Palju õnne! Ehtekunstinäituse PILK publiku lemmikud on Mariliis Hopp ja Helina Risti
Palju õnne! Ehtekunstinäituse PILK publiku lemmikud on Mariliis Hopp ja Helina Risti

Palju õnne! Ehtekunstinäituse PILK publiku lemmikud on Mariliis Hopp ja Helina Risti

Helina Risti
Foto: Tiit Mõtus

29. mail selgusid Eesti Kunstiakadeemia, juveeliäri Goldtime ning Viru Keskuse Eestist inspireeritud ehete loomise koostööprojekti PILK publiku lemmikud, kelleks osutusid ülekaaluka häälteenamusega ehtekunstnikud Mariliis Hopp ja Helina Risti. Õnneliku loosi tahtel sai hääletajatest endale oma autoriehte valida Anne Reinberg, kelle valik langes Agnes Veski loomingule.

Kui Mariliis Hoppi kaunilt voogav ehtemaailm “Sula” on inspireeritud Eestimaa muutlikkust ilmast, siis Helina Risti seeria “Rütmid” viib muistsete eestlaste ja folkloori juurde.

Helina Risti kaelakee oksüdeeritud hõbe ja tekstiil
Foto: EKA

“Minu töö sai inspiratsiooni sellistest igapäeva ja salapära rütmidest, nii füüsilistest kui ka peidetud rütmidest. Muistsed eestlased, kes tegid oma töid rütmiliselt, said nii asjad palju rutem tehtud ning töötulemus jäi ühtlane, selliste rutiinsete liigutuste peale vallandus peagi ka rütmiliselt kordav laul. Naised kudusid kangastelgedel ikka rütmiliselt regilaule lauldes ning sellised rütmid on ju ka meie vaipadesse ning kirivöödesse sisse kirjutatud. Iga lõimelõng moodustab mustri “piksli” ning loob nii salakirjad salasoovide ja -lugudega. Mina tõin sellised kirivöö rütmid metalli, säilitades siiski tekstiilile omase pehmuse,” rääkis Helina Risti.

Mariliis Hopp
Foto: Tiit Mõtus

Eestist inspireeritud töid esitlesid ehtenäituse PILK raames Viru Keskuse aatriumis Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala III kursuse tudengid Mariliis Hopp, Lotta Koov, Sille Luiga, Rauno Paju, Kairi Sirendi, Iris Krantsiveer, Reeli Lüütsep, Jaan Škerin, Agnes Veski ja Helina Risti. Tudengite töid on juhendanud Piret Hirv ja Eve Margus-Villems Eesti Kunstiakadeemiast. Goldtime’i auhinna pälvis projektis noor ehtekunstnik Sille Luiga, kelle loomingut näeme varsti juveeliketi Eesti disainerite müügialal.

Mariliis Hopp kõrvarõngad hõbe
Foto: EKA

Kommentaarid