1. Avaleht
  2. Ilu-uudised
  3. Soome iluspetsialist Nina Naukkarinen: põhjamaa naised hindavad loomulikku ilu
Soome iluspetsialist Nina Naukkarinen: põhjamaa naised hindavad loomulikku ilu

Soome iluspetsialist Nina Naukkarinen: põhjamaa naised hindavad loomulikku ilu

Nina Naukkarinen
Nina Naukkarinen

Aprillis toimub Tallinnas Ülemiste Technopolises ilutrende tutvustav rahvusvaheline konverents, püsimeigi ja Microbladingu seminar ja võistlus “International PMU & Microblading Conference, Training & Championship”, mille korraldab T&M Ilusalong koostöös ilusalongiga Studio Glamour.

Seminar on mõeldud kõigile, kes soovivad oma oskusi täiendada, silmaringi laiendada ja saada teadmisi püsimeigi ameti köögipoolelt — ehk just see seminar annabki tõuke südamelähedase ameti valikuks. Seminari kestvuseks on kolm tegusat päeva, seal tutvustatakse värskemaid püsimeigi tehnikaid ja tuleviku suundi ja sellele paneb punkti osavõtjate ühine gala.

Tegu on esimese sellelaadse seminariga Eestis, millest osa võtma ja teadmisi jagama saabub mitmeid ilumaailmas tuntud tipptegijaid, sealhulgas ka silmalaugude püsimeiki ja Candylipz tehnikat tutvustav Soome ilulooja Nina Naukkarinen, kes räägib enda õpetatavast lähemalt.

Mida kujutab endast silmalaugude püsimeigi tehnika?

“Permanent eyeshadow technique” ehk silmalugude püsimeik on üks püsimeigi populaarsemaid tehnikaid, sest see on sobilik igasuguse silmakujuga, kaasa arvatud “lõtvunud” silmalaugude puhul, ning igas vanuses kliendile. See on sarnane silmalaineri püsimeigile, kuid vahe on häguses ning hajutatud ääres. Värvidest saab kasutada nii klassikalist musta kui ka lisada vastavalt kliendi soovile muid värvitoone. Toonide segamine annab võimaluse saavutada lauvärvi efekti.

Tehes endale püsimeigi laugudele, tagab naine endale naturaalse välimuse, kuid kas see tähendab ka seda, et koguaeg on üks stiil? Või saab endale pidupäevade puhul midagi erilist lubada?

Jah, lauvärvi püsimeik loob naturaalse mulje, sest värvide üleminek on väga sujuv. Kindlasti oleneb ka kliendi enda värvide valikust, kui tugevat efekti ta soovib. Eyeshadow (hajutatud lauvärv) püsimeik ei tundu nii küllastunud ja tugevalt nähtav ning kui on soovi, saab selle alati katta dekoratiivkosmeetikaga. Enne protseduuri alustamist soovitan kliendil hoolikalt läbi mõelda, milline peab olema tema välimus igapäevaelus.

Fresh&Healed

Mida kujutab endast püsimeigis Candylipz tehnika ja kas see protseduur on ohutu?

Candylipz on huulte püsimeigi tehnika, mis rõhub naturaalsusele ja lopsakate huulte efektile. Värvivalikul lähtutatakse alati oma huulevärvile võimalikult ligilähedasest toonist ning just see tagab naturaalse lõpptulemuse. Soovitan klientidel kasutada pigem kreemjaid toone, sest see tekitab pehmust. Kui protseduur on teostatud oma ala professionaali poolt, on see täiesti ohutu. Loomulikult on ka selle protseduuri puhul olemas vastunäidustused, absoluutsed või suhtelised, kuid enne protseduuri alustamist teavitatakse klienti alati kõikidest võimalikest ohtudest ning tutvustatakse protseduurile eelnevaid ja järgnevaid kohustuslikke hoolitsusi. Candylipz tehnika puhul peab kasutama väga õrna ja liuglevat tehnikat, et tulemus oleks täiuslik.

Olete pärit ja töötate Soomes, kas Teie arvates on see protseduur Põhjamaiste naiste seas populaarne?

Soomes on see väga populaarne, just tänu sellele, et jätab nii naturaalse tulemuse. Teostame ka huulekuju korrektsioone, kuid tegelikuses inimesed ei aimagi, et naisel on püsimeigiga tehtud huuled, sest see näeb välja nii naturaalne. Soomes, nagu ka teistes Põhjamaa riikides, on see väga tähtis, sest siinsed naised hindavad loomulikku ilu ja keegi ei tee endale üleliia väljakutsuvaid ja erksavärvilisi huuli.

Milliseid teadmisi nende tehnikate kohta saab publik Teilt seminaril juurde õppida?

Publik saab kuulda uusi aktuaalseid uudiseid ja teadmisi. Loodan, et minu koolitusel saavad kõik midagi juurde õppida. Hea meelega vastan kõikidele küsimustele ja jagan teadmisi oma kogemustest, mis loodetavasti omakorda aitavad neil saavutada oma töös paremaid tulemusi.

Milline on olnud Teie kõige südantsoojendavam kogemus kliendiga?

Iga positiivne tagasiside kliendilt on mulle ülimalt oluline ja teeb mind õnnelikuks. Kui pean välja tooma kõige südantsoojendavama tagasiside, siis on see lugu naisest kellel oli alopeetsia ehk juuste kadu. Tegime talle püsimeigiga uued kulmud ja kui ta peale seda peeglisse vaatas, ütles ta, et see on üle väga pika aja hetk, kui ta taaskord näeb oma nägu tervikuna. Hiljem saatis ta mulle kirja, kus väljendas palju tänu ja kirjeldas oma üleolevaid emotsioone. See mälestus jääb minuga elu lõpuni.

Konverents toimub aadressil: Technopolis Ülemiste, Lõõtsa 6, II korrusel, Helsinki seminariruum.

Lisainfo seminari kohta on leitav SIIT!