Avaleht Nõuanded Kuidas hoolitseda oma naha eest pärast modernse karvaeemaldusseadme kasutamist?
Kuidas hoolitseda oma naha eest pärast modernse karvaeemaldusseadme kasutamist?

Kuidas hoolitseda oma naha eest pärast modernse karvaeemaldusseadme kasutamist?

Nahk on inimese suurim elund, mis kaitseb meie organismi erinevate keskkonnamõjude eest, nagu UV-kiirguse, temperatuurimuutuste, mikroobide, keemiliste jms ainete eest. Olgugi, et meie nahk on vastupidav, kaitseb see meid tõhusalt ainult tervena olles.

Kui siredate säärte ja sileda naha nimel on kasutatud karvaeemaldusvahendeid või seadmeid, siis tuleb naha eest ka täiendavalt hoolt kanda ning olla teadlik, kuidas seda kõige paremini teha. Philipsi IPL-tehnoloogial põhinevast karvaeemaldusseadmest räägib lähemalt esindaja Kerli Kõiv.

“Valgusimplusil põhinevate karvaeemaldusseadmete kasutamine on muutunud väga kiiresti üheks populaarseimaks meetodiks soovimatutest karvadest vabanemiseks. Eriliselt hea meetod on see naistele, kellel ei ole aega, kes ei suuda vahatamise valu kannatada või neile, kes on tüdinud sisuliselt igapäevasest raseerimisest,” selgitas Kõiv.

Kõiv tõi välja, et erinevalt raseerijatest või epilaatoritest, mis lõikab või tõmbab karva nahast välja, töötab IPL-masin õrnadel valgusimpulssidel, mis suunatakse karvajuurele ja pärast mitut seanssi ennetatakse seeläbi karvade tagasikasvamist. “Esimene asi, mida peab teadma, on see, et meie kõigi nahk on erinev ning reageerib ka karvaeemaldusele erinevalt,” selgitas Kõiv ning soovitas, et kõige parem on enne seadme kasutama hakkamist olla teadlik oma naha seisukorrast ja eelkõige tüübist, et juba ennetavalt valida sobilik meetod karva eemalduseks.

“Valgusimpulss stimuleerib karva juurt jääma puhkefaasi. Selle tulemusena langeb karv loomulikul teel välja ning tagasikasvamine on takistatud. Sisseehitatud valgusfilter tagab ohutu ja tõhusa töötluse,” kinnitab Kõiv ning toob esile soovitused, kuidas hoolitseda oma naha eest pärast moodsa karvaeemaldusseadme kasutamist.

Nahk olgu puhas

Nagu kõigi teiste karvaeemaldus protseduuride korral on ka IPL – seadme kasutamise puhul kõige olulisem puhtus! Väldi meikimist enne ja pärast näopiirkonna karvade eemaldamist või kasuta ainult mineraalkosmeetikat sisaldavaid tooteid. Enne kaenlaaluste karvade eemaldamist väldi deodorandi ja parfüümi kasutamist.

Lubatud on vaid raseerimine

Väldi vahatamist, sugargin-protseduure, tweezingut ja elektrolüüsi vähemalt kuu aega enne IPL-seadme kasutamist. Valgusimpulsiga karvade eemaldamine vajab efektiivseks tulemuseks puutumatut karvanääpsu.

Nahaärritus vajab leevendust

Nädala jooksul ei tohi nahale kanda piiritust sisaldavaid tooteid (sh deodorante). Näiteks Aloe Vera geel (soovitatavalt külmpressitud ja orgaaniline)  leevendab ja jahutab koheselt ja väga tõhusalt töödeldud piirkonda. Nii enne kui ka pärast karvade eemaldamist on hea kasutada jääkotti, millel on nahka tuimestav toime.

Väldi otsese päikese käes olemist

Peale IPL – karvaeemaldusseadme oodake vähemalt 24 tundi enne kui lasete töödeldud aladel päikesega kokku puutuda. Välja päikese kätte minnes katke töödeldud piirkonnad kinni või kasutage 48 tunni jooksul pärast protseduuri päikesekaitsekreemi (50 SPF). Päevitatud nahk on tumedam ning see neelab laserkiire valgusimpulssi ning raskendab karvade eemaldamist. Valgusimpulss toimib kõige paremini pleegitamata karvale.

Pidage siiski meeles, et ilu ja naiselikkus ei peitu mitte ilma karvadeta jalgades, vaid kaunis naine on see, kes on ka seesmiselt kaunis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga