Avaleht Ilu-uudised Täna algav ilumess toob värvid ja värskuse!
Täna algav ilumess toob värvid ja värskuse!

Täna algav ilumess toob värvid ja värskuse!

Täna Pirital algav kevadmess „Ilu sõnum“ toob külastajateni ilumaailma kõige kuumemad uudised, trendid ja värvid.

Kevadine ilumess on võtnud selge suuna vaba eneseväljendusvabaduse suunas, rõhudes uuenenud ilukäsitlusele ja personaalsetele lahendustele. Uue ajastu ilutoode rõhub lisaks välise efekti loomisele kasutaja vaadetele, aitab ennast väljendada, olla terve, rahulolev ja enesekindel. Seda olenemata soost, vanusest või rahvusest. Kõigest sellest ja lisaks üldistest ilumaailma arengusuundadest, muutustest ja trendidest räägib messil päevajuht Brigitte Susanne Hunt.

Kohalikul ilumaastikul toimuvat dikteerivad suures osas rahvusvahelised kosmeetikamessid, millest tingituna on kevadmessi üheks teemaks mehed. Sel korral on lisaks eraldi barberitealale rida tervisetooteid just meestele suunatud ja tähistatud saalis siniste täppidega. Laupäev ongi ilumessil meestepäev, kus päevajuht Martin Haljaste räägib meestega ja eelkõige meestest. Peatutakse pikemalt eriprojektil „Pikema sõpruse päev“, mis lahkab Eesti meeste tervisekäitumist. Kevadmess toetab igati algatust, kus iga naine võiks oma välimusele tähelepanu pööramise kõrvalt märgata ka oma kaaslase tervislikku seisundit.

Kindlasti ei tähenda sellised rõhuasetused, et ilumessil vaid tervisest räägitakse. Ilumaailm on tõepoolest muutustetuules, rõhudes üha enam tarbija teadlikkusele ja puhtamatele valikutele.  Kevadmess esitleb sel korral mitmeid uue põlvkonna ilutooteid, mille tootmisel keskendutakse iga aastaga üha enam taimsetele komponentidele ja tooraine puhtusele. Selleks, et lihtsustada orienteerumist ilumaailmas, on messil rohelise täpi ja südamega esile tõstetud julmusevabad ilutooted. Pühapäeval arutleb kosmeetikatoodete sisu ja lubaduste teemal päevajuht Laura Prits.

Mõtteviis on ilumaailmas iga aastaga üha rohelisem, kuid kevadine värvipalett endiselt kirju. Värsked trendid ja kireva värvigamma toovad sel aastal kevadmessile Itaalia tippjumestaja Fabio De Stefano ja Eesti Meigikunstnike Ühenduse Meigikool, kes viivad üheskoos läbi suurejoonelise jumestajatele suunatud meistriklassi. Nädalavahetusel panevad oskused proovile küünetehnikud rahvusvahelise võistluse Nailympia raames ning toimub juuksuritekonkurss Kuldne Pääsuke.

Traditsiooniliselt leiab kevadiselt ilumessilt Moesaali, kus esindatud 19 kohalikku disainerit ning lai valik rõiva-, ehte- ja aksessuaaribrände. Kokku on hallides esindatud 202 firmat ja üle 600 kaubamärgi Eestist ja välisriikidest.