1. Avaleht
  2. Mood
  3. FOTOD I Tiina Talumees esitles armastusest inspireeritud moekollektsiooni
FOTOD I Tiina Talumees esitles armastusest inspireeritud moekollektsiooni

FOTOD I Tiina Talumees esitles armastusest inspireeritud moekollektsiooni

Öeldakse, et mida külvad, seda lõikad. Aga mis oleks, kui külvaks terve maailma üle headuse ja empaatiaga, rõõmu ja unistustega? Just seda plaanib sel sügisel teha Tiina Talumees. Kindlal sammul, üksteise järel astuvad areenile enesekindlad armastusesõdurid. Neile jagatud ordenid räägivad lugusid headest soovidest, märkamisest ja hoolimisest. Nende kaugusesse vaatavas pilgus on rahu ja mõistmine, sest nad teavad: armastus võidab niikuinii!

Oskuslikult miksitud militaarne rangus läbi Tiinale omase naiseliku pehmuse on sügishooaega toonud täiesti uudse moenoodi. Kõlama on löönud camo värsked värvimiksid ja silmapaistvad nööbidetailid. Kihilised rõivakomplektid toetavad hästi kohalikku kliimavöödet ja lisavad mängulise nüansi. „Sõjaväevormid on mind alati positiivselt erutanud. Oli absoluutselt viimane aeg armeerõivastest inspireeritud kollektsioon luua ja siduda see just hetkel hädavajaliku kõikvõimsa maailma päästva armastuseteemaga. Nii sündiski kontseptsioon „Army of Love“,“ sõnab disainer.

Erilise koha kollektsioonis on saanud sel korral ka aksessuaarid. Märkamisele ja tunnustamisele viitavad südamekujulised prossid ja kõrvarõngad on heaks kingiideeks ka saabuvaks pühade hooajaks. “Erinevas suuruses ja värvis südamekujulised glasuuritud puidust kõrvarõngad ja armastuse aurahad peaksid jõudma heade emade, vaprate õpetajate ja kõigi tingimusteta armastajate rinda,“ räägib Tiina.

Kollektsiooni lipuvärv on armeeroheline, mille omapära rõhutavad kontrastsed lillad, taevasinised ja kuldsed värvigammad. Spetsiaalselt kollektsiooni tarvis loodud kamuflaaž-mustrilised kangad on kootud ja trükitud Itaalias. Kasutusel on palju villa kreppšifooni, trikotaaži ja buklee näol. Luksuslikumad kleidid valmisid siidžakardist, kuigi unustatud pole ka igapäevaselt praktilisi materjale, nagu teksa ja viskoostrikotaaž.

Tiina Talumees on aeglase moe bränd, mille eesmärk ei ole kunagi olnud võita hinnalahinguid või täita riidepuud masstoodanguga, sest sellest olulisem on ökoloogilise jalajälje vähendamine. Tiinal on suur soov, et tema looming oleks pikka aega kantav ja selle väärtus riidekapis ajaga vaid kasvaks.

Head Uudised GoodNews